Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Montaż

montaz-2.png

Ogromne znaczenie ma profesjonalny montaż okien

Prawidłowy montaż okien jest podstawowym warunkiem ich właściwego działania i długowieczności. W budowie i funkcjonowaniu domu istotną rolę ma szczelność i izolacja cieplna. Do dużych strat ciepła może dochodzić głównie w miejscu połączenia z murem. Praktyka pokazuje, że właśnie tu może pojawiać się woda kondensacyjna i rozwijać pleśń. Dlatego trzeba zwracać uwagę na właściwe połączenie ościeżnicy ze ścianą, a to zależy bezsprzecznie od właściwego zamontowania okien i drzwi.

Warto więc przekazać montaż doświadczonym specjalistom, którymi dysponuje Internorm - Twój [1st] window partner. Zapewniamy usługę na właściwym poziomie technicznym a dzięki temu zapewnienie norm oraz przepisów, a także uwzględnienie podstaw fizyki budowli ważnych dla właściwego montażu.

Na to należy zwrócić uwagę podczas montażu:


TEMPERATURA I WILGOTNOŚĆ POMIESZCZENIA
Połączenie ze ścianą (spoina montażowa) musi zostać dookoła uszczelnione tak, aby nigdzie nie przepuszczało powietrza. Zapobiega to przedostawaniu się do szczeliny wilgotnego, ciepłego powietrza, z którego po schłodzeniu wytrąca się woda i powoduje porastanie pleśni.
IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNA / IZOLACYJNOŚĆ DŹWIĘKOWA
Środkowa płaszczyzna połączenia z murem musi zostać kompletnie wypełniona materiałem izolacyjnym (pianką poliuretanową lub mineralnym materiałem izolacyjnym). Płaszczyzna ta odpowiada za izolację cieplną i dźwiękową, ale nie za izolację od wiatru i wilgoci z zewnątrz.

TEMPERATURA ZEWNĘTRZNA, DESZCZ, WIATR ITD.
Spoina montażowa musi być od zewnątrz dookoła trwale wiatroszczelne i odporne na zacinający deszcz. Zasady te dotyczą nie tylko samych okien, ale także obszaru połączenia z parapetem. Jeśli od wewnątrz przedostawać się będzie wilgoć, musi ona mieć możliwość wydostania się na zewnątrz przez uszczelnienie (możliwa dyfuzja wody).

MASA WŁASNA
Ciężar jest przenoszony przez klocki podporowe, a mocowanie okien antywłamaniowych realizuje się za pomocą kołków lub kotew ściennych. Przerwy między mocowaniami zależą od materiału, z jakiego zrobiona jest ościeżnica. Montowanie gwoździami jest niedopuszczalne, nie wypełnia obowiązujących wymogów technicznych.
montaz-4.png

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF