Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Montaż MOWO – przykładowa realizacja w Zielonej Górze

Ocena 0
Zdjęcie Montaż MOWO – przykładowa realizacja w Zielonej Górze

W jednym z artykułów wspominaliśmy, dlaczego montaż ma tak duże znaczenie w przypadku wymiany lub wstawiania okien. Dziś pragniemy przedstawić innowacyjny, a jednocześnie niezwykle genialny w swej prostocie system montażu MOWO – opracowany przez zachodnich specjalistów, z powodzeniem stosowany do montażu okien pasywnych firmy Internorm, które są dostępnych w naszym zielonogórskim salonie.

MONTAŻ MOWO

Niemiecka firma illbruck od lat słynie z produkcji oraz innowacji na najwyższym poziomie. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży przekłada się na jakość zachwycającą zwykłych użytkowników oraz ekspertów, którzy przyznają firmie rozliczne nagrody i certyfikaty. Doskonałość MOWO potwierdza skuteczność, energooszczędność i hermetyczność systemu, dzięki któremu wygłuszasz pomieszczenie, zapewniasz ochronę przed wilgocią oraz chłodem i masz pewność, że okna są trwale zamontowane. Do najważniejszych zalet montażu MOWO należy wysoka nośność, wspieranie bezpieczeństwa, odporności na zerwanie oraz błyskawiczne tempo pracy. To pierwszy tak kompleksowy system montażu okien na świecie i z pewnością – godny polecenia.

MOWO w 13 krokach

 1. Rozpocznij od dokładnych obliczeń – jaki jest otwór do zabudowania? Jak długie mają być elementy nośne?
 2. Przytnij elementy zgodnie z wytycznymi. Dowiedz się w salonie, jakie powinny być dokładne wymiary okna w kontekście Twojego projektu domu.
 3. Oczyść otwór, w którym dokonasz montażu. Nawet najmniejsze drobiny mogą negatywnie wpłynąć na piankę izolacyjną.
 4. Zagruntuj powierzchnię, używając w tym celu Primera AT 140 i standardowego pędzla malarskiego.
 5. Zastosuj Primera również na element nośny w miejscu, w którym później użyjesz kleju, czyli tam, gdzie okno przylega bezpośrednio do ściany.
 6. Nanieś klej SP 340 na podłoże. Najlepiej zrób to z pomocą pistoletu. Pamiętaj o podwójnej warstwie, czyli dwóch pasach.
 7. Teraz poczekaj, aż klej stwardnieje. Czas może się skrócić lub wydłużyć w zależności od czynników powodowych. Im cieplej i wilgotniej, tym szybciej klej staje się twardszy.
 8. Dociśnij element nośny do ściany. Zacznij od elementów poziomych.
 9. Zabezpiecz połączenie 7,5-milimetrowymi śrubami. Dowiedz się wcześniej od przedstawiciela firmy sprzedającej okna, jakie miejsce wiercenia jest najlepsze dla tego konkretnego modelu oraz materiału.
 10. Czas na dołożenie elementu ocieplającego i nadanie ostatecznego kształtu okna.
 11. Użyj taśmy rozprężnej illbruck TP 652 Trio+ w zależności od preferencji – klejenie na górze i po bokach wspiera tzw. „ciepły parapet”.
 12. Pora na ostateczne mocowanie okna. Idealnie sprawdzą się wkręty 7,5 mm wkręcone na głębokość około 4 centymetrów.
 1. Teraz możesz już jedynie czekać, aż temperatura powietrza rozpręży taśmę uszczelniającą. Gotowe! Czysto, szybko, szczelnie!

Montaż MOWO w Zielonej Górze

O szczegóły montażu MOWO oraz produkty niemieckiej marki illbruck zapytaj w zielonogórskim salonie Internom. Nasi eksperci przedstawią wszelkie niezbędne szczegóły związane z tą techniką. Zawczasu zainteresuj się innowacyjnymi systemami, które ułatwiają prawidłowy montaż i radość z komfortowego mieszkania w ocieplonym domu. Jeszcze jedno – Internorm oferuje ponadto pomoc wykwalifikowanej ekipy montażowej po zakupie. Zaufaj fachowcom i ciesz się ciepłym domem przez lata!

Ocena 0

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF