Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Okna antywłamaniowe – porozmawiaj o bezpieczeństwie z ekspertem

Ocena 0
Zdjęcie Okna antywłamaniowe – porozmawiaj o bezpieczeństwie z ekspertem

Drogie samochody, luksusowe domy, a nawet cały Twój majątek – wszystko to jest niczym wobec bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich. Poczucie pewności i spokoju jest szczególnie cenne we własnym domu, dlatego nie warto na nim oszczędzać. Jeżeli masz tego świadomość, zainwestuj w okna antywłamaniowe. Przyjdź do salonu Internorm w Zielonej Górze i porozmawiaj z ekspertem o korzyściach płynących z tego rozwiązania.

Strzeżonego Pan Bóg strzeże

Niestety, włamania i kradzieże są problemem, którego istnieniu nie da się zaprzeczyć. Zawsze jest ryzyko, że któregoś dnia lub nocy zostaniemy nawiedzeni przez intruza próbującego wedrzeć się do mieszkania. Przerażająca wizja, prawda? Na szczęście możesz jej zapobiec poprzez odpowiednie zabezpieczenie dobytku. Szczególny nacisk połóż na elementy, za pomocą których włamywacz może próbować dostać się środka, czyli przede wszystkim okna. Jeżeli mieszkasz w domu lub na parterze, okna antywłamaniowe potrzebne są Ci jak nikomu innemu.

Świadomość potrzeby bezpieczeństwa to bardzo ważny, ale dopiero pierwszy krok do trafionej inwestycji w okna antywłamaniowe. Kolejnym, równie istotnym jest wybór odpowiedniego produktu, który spełnia najwyższe standardy, czyli kupno okien wytrzymałych, trwałych i trudnych do pokonania przez nieproszonego gościa. Czym się kierować i na co zwracać uwagę, poszukując dobrych okien antywłamaniowych?

Jak wybrać okna antywłamaniowe

Warto zacząć od sprawdzenia klasy bezpieczeństwa. Wyróżnia się 6 kategorii: WK1, WK2 i WK3. Im wyższy numer klasy bezpieczeństwa, tym skuteczniejszą ochronę zapewniają wybrane okna antywłamaniowe. Okna z WK1 i WK2 można więc z miejsca odrzucić, nad WK3 raczej też nie ma co się zastanawiać, jeżeli oczekuje się najwyższych standardów. Dopiero produkty zaliczane do kategorii WK4, WK5 i nade wszystko WK6 powstrzymują intruza co najmniej przez kilka lub kilkadziesiąt min., nawet jeśli posiada on ciężkie narzędzia. Uwierz, że to wystarczający czas, aby skutecznie wezwać pomóc, uciec z mieszkania lub nawet całkowicie pokrzyżować plany włamywaczowi.

Oczywiście klasy bezpieczeństwa to nie wszystko i nie należy kierować się wyłącznie nimi. Istnieje bowiem jeszcze wiele czynników wpływających na jakość okien antywłamaniowych. Jednym z nich jest materiał. Co ciekawe, okazuje się, że lepszym standardem bezpieczeństwa cechują się produkty wykonane z drewna z elementami aluminiowymi aniżeli z popularnego PCV. Drewniane okna antywłamaniowe stawiają większy opór intruzowi, wydłużając czas jego działania.

Inny ważny aspekt to oszklenie, które powinno być odpowiednio grube i wykonane z dwóch lub najlepiej trzech warstw – jedna to zdecydowanie za mało. Istotne jest, aby szyba była pokryta kilkuwarstwową folią PVB, co wyklucza jej rozbicie w drobny mak. Wiele o standardzie bezpieczeństwa szyby mówi przyznana jej klasa bezpieczeństwa – im wyższa cyfra w przedziale P1 - P4, tym skuteczniejsza ochrona.

Elementy okna

Upewnij się, że równie są solidnie prezentują się okucia. Sprawdź ich wytrzymałość i dowiedz się, czy są wyposażone w trzpienie grzybkowe, które znacznie utrudniają sforsowanie okna. Choć trzpienie grzybkowe są dobre, to najlepszym rozwiązaniem okazuje się całkowite ukrycie okuć. Taki mechanizm zastosowano m.in. w oknach antywłamaniowych Internorm, seryjnie wyposażonych w system I-tec Ryglowanie, który uniemożliwia ich uszkodzenie.

Dodatkowe systemy i innowacyjne funkcje, właśnie takie jak I-tec Ryglowanie, to kolejny element podnoszący poziom bezpieczeństwa oferowany przez okna antywłamaniowe. Choć oczywiście tego typu rozwiązania nie są podstawą bezpieczeństwa, to jako jeden z wielu jego poziomów – dlaczego nie? Dowiedz się więc, czy wybrany produkt posiada np. klamkę zamykaną na klucz albo możliwość podłączenia do domowego systemu alarmowego, aby powiadomić domowników w razie próby włamania lub kradzieży.

Na koniec pamiętaj, że nie ma rozwiązań uniwersalnych i optymalnych dla wszystkich. Każde okno powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownikow oraz warunków oferowanych przez daną nieruchomość. Mamy świadomość, że nie jest łatwo znaleźć dobre i wiarygodne okna antywłamaniowe dopasowane do własnych wymagań, dlatego jako firma Internorm oferujemy wsparcie w tej kwestii w naszym salonie w Zielonej Górze. Jeżeli interesuje Cię trafiona inwestycja w okna antywłamaniowe, jesteśmy do Twojej dyspozycji – porozmawiamy, doradzimy, pomożemy!

Ocena 0

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF