Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Okna energooszczędne – ustal, ile zaoszczędzisz, inwestując w nowoczesne okna

Ocena 0
Zdjęcie Okna energooszczędne – ustal, ile zaoszczędzisz, inwestując w nowoczesne okna

Energooszczędność jest ostatnimi laty coraz szybciej rosnącym trendem w budownictwie. Wynika to z prostej przyczyny: każdy chce płacić jak najniższe rachunki za ogrzewanie. Aby poważnie myśleć o niższym zapotrzebowaniu na energię domu lub mieszkania, zainwestuj w okna energooszczędne. Jakich korzyści możesz po nich oczekiwać?

Trafiona inwestycja

Piszemy „zainwestuj”, a nie „kup”, bo okna energooszczędne są istocie opłacalną i zyskowną inwestycją na przyszłość. Choć kapitał początkowy, który trzeba wyłożyć na zakup, jest wyższy niż w przypadku tradycyjnych okien, to po kilkunastu bądź kilkudziesięciu miesiącach inwestycja się zwraca w postaci wyraźnie niższych rachunków za energię. Jak to działa? W jaki sposób okna energooszczędne przyczyniają się do realnych oszczędności?

Podstawą jest szczelność, która powinna być wizytówką okien energooszczędnych. Im lepsza szczelność, tym mniej zebranej energii w środku budynku ucieka. Oznacza to zmniejszone zapotrzebowanie na dogrzewanie wnętrza, co automatycznie przekłada się na niższe rachunki. O termoizolacyjności okna decyduje ich konstrukcja oraz rodzaj materiałów wykorzystanych do produkcji. Wszystko musi być dopasowane tak, aby w zarodku eliminować jakiekolwiek szczeliny i przerwy pomiędzy oknem a murem.

Termoizolacyjność to podstawa

Okna energooszczędne charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, który jest miarą termoizolacyjności. Oznacza się go jednostką U – im niższa jej wartość, tym lepsza izolacja. Jeżeli dane okno ma się ubiegać o miano energooszczędnego, jego współczynnik przenikania ciepła nie może być wyższy niż 1,3 W/(m2K). Z kolei dla okien montowanych w domach pasywnych górna granica wynosi zaledwie 0,8 W/(m2K), co ilustruje, jak duży nacisk kładzie się na energooszczędność w tego typu budownictwie.

Najbardziej energooszczędne rozwiązania austriackiej firmy Internorm, która słynie z drewniano-aluminiowych okien pasywnych, osiągają wartość 0,69 W/(m2K), podczas gdy dla tradycyjnych okien wykonanych z PCV wynosi ona już ok. 1,5 W/(m2K). Wyraźna różnica, prawda? Teraz wyobraź sobie, jak tę różnicę odczuje Twój portfel, jeżeli zainwestujesz w najlepsze okna energooszczędne skonstruowane z myślą o jak najwyższym stopniu termoizolacyjności.

Zaufaj profesjonalistom

Uwaga! Producenci często stosują pewną sztuczkę, która ma na celu wprowadzić potencjalnego klienta w błąd. Polega ona na manipulowaniu wartością współczynnika przenikania ciepła w taki sposób, że podaje się ją tylko dla wybranych elementów okna, a nie dla całej konstrukcji – można się domyślać, że wyłącznie dla tych elementów, które mają najlepsze parametry. Tymczasem może się okazać, że poziom termoizolacyjności całej konstrukcji jest znacznie gorszy, przez co tak naprawdę danego okna wcale nie da się uznać za energooszczędne. Dla pewności warto zatem dopytać sprzedawcę o ten szczegół. Nie zaszkodzi również zorientować się, czy dany produkt posiada jakieś certyfikaty wydane przez niezależne instytuty.

Ile w takim razie zaoszczędzisz, inwestując w dobre okna energooszczędne? Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Konieczne jest bowiem przeanalizowanie Twojej indywidualnej sytuacji i wielu parametrów Twojego domu lub mieszkania. Precyzyjna kalkulacja jest możliwa podczas indywidualnego spotkania ze specjalistami z firmy Internorm, z którymi przeprowadzisz niezobowiązującą rozmowę w salonie w Zielonej Górze. Przyjdź, porozmawiaj i uzyskaj fachową poradę, aby zainwestować w okna energooszczędne dopasowane do Twoich potrzeb i wymagań.

Ocena 0

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF