Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Okna pasywne – porozmawiaj z ekspertem w Zielonej Górze

Ocena 0
Zdjęcie Okna pasywne – porozmawiaj z ekspertem w Zielonej Górze

Budownictwo pasywne święci tryumfy w krajach skandynawskich i w wielu państwach Zachodniej Europy, m.in. w Niemczech. Mimo że w Polsce ciągle jeszcze nie jest tak popularne, to wiele czynników powoduje, że coraz częściej je wykorzystujemy. Jednym z jego podstawowych elementów są okna pasywne, które muszą spełniać określone wymagania. W salonie Internorm w Zielonej Górze dowiesz się wszystkiego, co chcesz wiedzieć o oknach pasywnych.

Kilka słów o budownictwie pasywnym

Pasywne budownictwo, choć dopiero od niedawna funkcjonuje w polskich realiach, na Zachodzie i w Skandynawii jest standardem. Wysokie opłaty za energię, wymagania środowiskowe i prawodawstwo Unii Europejskiej powodują jednak, że na polskiej ziemi z roku na roku pojawia się coraz więcej budynków pasywnych. Pasywnych, czyli takich, których zapotrzebowanie na energię z zewnętrznych źródeł jest zerowe, bo są samowystarczalne energetyczne, lub bardzo nieznaczne. Kto inwestuje w dom pasywny, musi co prawda liczyć się z większymi kosztami początkowymi, jednak zwracają się one za sprawą niższych wydatków na energię.

Budownictwo pasywne to oszczędność, ale i ekologia. Rezygnując z wykorzystania zewnętrznych źródeł energii, troszczysz się o środowisko i nie przyczyniasz się do jego degradacji. Działasz zgodnie z naturą i we własnym zakresie zaopatrujesz się w energię potrzebną do codziennego funkcjonowania. Dom pasywny pozwala bowiem niezwykle efektywnie i oszczędnie gospodarować zgromadzonym w jego wnętrzem ciepłem, tak aby go nie tracić oraz umiejętnie odzyskiwać i pozyskiwać je za pomocą własnych, domowych rozwiązań, czego przykładem są energooszczędne okna pasywne.

Okna energooszczędne do domu pasywnego

Regulowane prawnie wymogi budownictwa pasywnego jako okna pasywne definiują wyłącznie te produkty, których współczynnik przenikania ciepła wynosi nie więcej niż 0,8 W/m2K. Współczynnik ten określa poziom termoizolacyjności i dla okien pasywnych jest bardzo niski. Dla porównania, dla tradycyjnych okien PCV wynosi on aż 1,5 W/m2K, co pokazuje, jak bardzo szczelne muszą być okna pasywne. Bo właśnie o szczelność przede wszystkim chodzi – problemy z nią powodują największe ubytki ciepła, dlatego w budownictwie pasywnym nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek szczeliny, przerwy czy dziury w murze.

W jaki sposób producenci okien pasywnych uzyskują tak niski poziom termoizolacyjności? Rozpatrzmy to na przykładzie drewniano-aluminiowych okien Internorm. Wykorzystano w nich potrójne oszklenie w technologii SOLAR+, które nie pozwala zimnemu powietrzu przedrzeć się do wewnątrz. Tę samą funkcją pełnią aż trzy uszczelki. Z kolei ekologiczna pianka termoizolacyjna wzmacnia i pogrubia całą konstrukcję, co również ma pozytywny wpływ na gromadzenie ciepła.

Bardziej nietypowym, ale jakże ciekawym i przydatnym mechanizmem jest bateria fotowoltaiczna zamontowana w szybie, która pozyskuje energię z promieni słonecznych i przekazują ją do wewnątrz budynku. Inżynierowie Internorm pamiętali też o wentylacji, wyposażając swoje okna w wymiennik powietrza eliminujący ryzyko niekontrolowanego ubytku energii w trakcie wietrzenia. Jest to zjawisko szczególnie niepożądane zimą, kiedy otwarcie okien zaledwie na kilka minut automatycznie oznacza przenikliwy chłód w całym mieszkaniu.

Okna pasywne w Zielonej Górze

Jeżeli zastanawiasz się, jakie okna pasywne dobrać do swojego domu lub mieszkania albo po prostu interesuje Cię budownictwo energooszczędne, zapraszamy Cię do naszego salonu w Zielonej Górze. Wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb i wymagań, zaprezentujemy korzyści, które płyną z okien pasywnych i pokażemy, ile możesz dzięki niemu zaoszczędzić. Rozmowa jest niezobowiązująca – nasza gratyfikacja to możliwość udzielenia fachowej porady.

Ocena 0

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF