Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Prawidłowa wymiana okien – montaż i demontaż

Ocena 0
Zdjęcie Prawidłowa wymiana okien – montaż i demontaż

Prawidłowa wymiana oraz montaż i demontaż okien często są lekceważone jako nieznaczny element większego remontu. Nic bardziej mylnego! Właśnie dzięki zachowaniu najwyższych standardów podczas wymiany lub wstawiania okien będziesz cieszył się ich wyjątkowymi właściwościami przez dziesiątki lat. Pamiętaj o tym i dowiedz się, jak przebiega prawidłowa wymiana okien.

Efekty prawidłowego montażu

 • Brak krzywizn, doskonałe wykończenie, brak możliwości przedostania się nie tylko szkodliwej, ale i brzydkiej wilgoci.
 • Od chłodu, wilgoci, niepożądanych hałasów, wiatru – przed tym wszystkim chroni Cię dobrze zamontowane, profesjonalne okno. Jeżeli postępujesz zgodnie z etapami montażu i demontażu, niwelujesz możliwość tworzenia się cieplnych mostków oraz miejsc przenikania ciepła. Tylko prawidłowe osadzenie gwarantuje działanie innowacji produktowych.
 • Bezpieczeństwo. Trwale osadzone okno jest bardzo trudne do zniszczenia, wybicia, wyważenia. Im więcej precyzji w przycinaniu, klejeniu i wierceniu, tym mniej szans na naruszenie ramy i całej konstrukcji.

Demontaż starych okien

Jeżeli nie budujesz nowego domu, a jedynie remontujesz dotychczasowe lokum, zwróć uwagę na sposób, w jaki demontujesz okna. Przede wszystkim ich nie niszcz i nie używaj zbędnej siły, ponieważ w takim przypadku możesz naruszyć konstrukcję ściany i pokruszyć mur. Im więcej takich zniszczeń, tym bardziej wydłuża się czas montażu, a jego efekty trudno poprawić. Staraj się także zachować jak największą czystość i uwagę. Być może zdjęcie starych okien odkryje wady konstrukcyjne ściany oraz poprawki, które musisz wykonać, póki jest jeszcze czas.

Montaż nowych okien

 • Zachowaj precyzję i spokój. Tylko dokładność oraz cierpliwość są w stanie zapewnić 100-procentową jakość montażu zgodnie z wytycznymi producenta okien.
 • Postaraj się, ponieważ wyrwa w ścianie, jakim jest otwór na okno, to najpoważniejsze niebezpieczeństwo dla termoizolacji budynku. Tylko od podjętych przez Ciebie kroków i decyzji zależy, w jakim stopniu zabezpieczysz ciepło i komfort we własnych czterech ścianach.
 • Do przykręcania okien użyj kotew lub dybli, które dostarcza najczęściej producent. Dobrze, jeżeli decydujesz się na innowacyjny system MOWO, który wykorzystuje m.in. taśmy rozprężne do tzw. „czystej izolacji”.
 • Jeżeli stosujesz płaskowniki ze stali, czyli kotwy, przykręć je zarówno do ościeżnicy, jak i muru. Ich zaletą jest sprężystość ramy, szczególnie istotna w przypadku potrójnych ścian.
 • Dla porównania, dyble to korki rozporowe, zapewniające sztywniejszy montaż, doskonały dla cięższych okien, ale już nie dla drewnianych, bardziej wrażliwych.

Montaż i demontaż w okolicach Zielonej Góry

Jeżeli chcesz mieć pewność, że montaż i demontaż będą wykonane w prawidłowy sposób, dowiedz się więcej, odwiedzając salon Internorm w Zielonej Górze. Dodatkową ofertę stanowi montaż okien przez wykwalifikowanych pracowników, gwarantujący 100-procentową jakość i dbałość o szczegóły.

Ocena 0

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF